Montaże w przemyśle tworzyw sztucznych i produkcji maszyn do tworzyw sztucznych

Ochrona zasobów naturalnych, zrównoważony rozwój, ochrona środowiska, wydajność – to kwestie nabierające coraz większego znaczenia w kontekście tworzyw sztucznych. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne mają wiele do zaoferowania – czy to jako lekki materiał konstrukcyjny w przemyśle motoryzacyjnym, jako ochronne opakowania do produktów spożywczych, farmaceutycznych, elektrycznych i konsumpcyjnych, czy też jako czynnik innowacyjności w technologii ochrony środowiska.

SCHOLPP jest partnerem branży przetwórczej i firm produkujących maszyny

Wraz ze zmianami w przetwórstwie tworzyw sztucznych zmienia się również przemysł budowy maszyn dla przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nowe technologie produkcji ugruntowują swoją pozycję, obniżając zużycie zasobów i zachowując jednocześnie wysoką funkcjonalność. Gospodarka recyklingowa staje się coraz silniejszym motorem innowacji po stronie producentów maszyn. Inteligentne systemy pomocy i rozwiązania programowe umożliwią w przyszłości szersze wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Ze względu na różnorodność asortymentu i zmieniające się zapotrzebowanie przetwórcy tworzyw sztucznych są zmuszeni elastycznie planować produkcję. Natomiast producenci maszyn do tworzyw sztucznych podążają za tymi trendami branżowymi i oferują na rynku nowe systemy maszyn. W ramach współdziałania podmiotów z branży tworzyw sztucznych firma SCHOLPP zapewnia przedsiębiorstwom modułowe usługi podczas montażu nowych urządzeń lub restrukturyzacji istniejących rozwiązań produkcyjnych.