Montaż maszyny drukarskiej

Wprowadzenie i montaż offsetowej maszyny arkuszowej

Zlecenie od lidera na światowym rynku – firma SCHOLPP od wielu lat zajmuje się na całym świecie wprowadzaniem wielkoformatowych offsetowych maszyn arkuszowych na zlecenie wiodącego w branży producenta maszyn drukarskich, spółki Heidelberger Druckmaschinen AG z Badenii-Wirtembergii. Tak samo było w przypadku firmy SDP SachsenDruck GmbH z Plauen.

Nasi specjaliści od montażu wprowadzili do firmy SachsenDruck w Plauen wielkoformatową offsetową maszynę arkuszową wyprodukowaną przez spółkę Heidelberger Druckmaschinen AG. Spółka Heidelberger Druckmaschinen jest wiodącym na świecie producentem offsetowych maszyn arkuszowych, łącznie z licznymi rozwiązaniami dla branży mediów drukowanych. Firma SDP SachsenDruck GmbH z Plauen zainwestowała w nową maszynę drukarską Speedmaster XL145-5+L(X1) marki Heidelberger. Tego typu maszyny znajdują zastosowanie w wielkoformatowym druku akcydensowym i przy drukowaniu opakowań.

Maszyna drukarska miała 26,5 m długości, 6 m szerokości i 4 metry wysokości oraz masę całkowitą sięgającą 168 ton. Producent dostarcza maszynę w elementach, a jej montaż odbywa się dopiero w miejscu ostatecznego ustawienia maszyny. W przypadku maszyny Speedmaster XL 145 monterzy firmy SCHOLPP mieli przetransportować następujące elementy: samonakładak, pięć zespołów drukujących, zespół lakierujący i odbieracz arkuszy.

Wprowadzenie przez wąski, spadzisty wjazd

Wszystkie części należało wyładować z samochodu ciężarowego, wprowadzić do hali zakładowej i wypozycjonować. Rozładunek elementów przeprowadzono przy użyciu 160-tonowego żurawia samochodowego, do wprowadzenia użyto platformy do transportu maszyn i samojezdnej podstawy do ciężkich ładunków. Do pozycjonowania wykorzystano hydrauliczny maszt podnośnikowy TG 180 z czterema kolumnami. W związku z warunkami na terenie zakładu w Plauen zlecenie wiązało się z pewnymi wyzwaniami dla zespołu montażowego.

Żuraw samochodowy został ustawiony na wąskim, spadzistym wjeździe do hali zakładowej między dwoma budynkami. Ponieważ bezpośredni wyładunek elementów maszyny przed otworem montażowym w hali zakładowej był niemożliwy ze względu na istniejące zadaszenie, praca musiała odbywać się na spadzistym wjeździe. Zarówno ustawienie żurawia, jak i manewrowanie dużym ciężarem ładunku wymagało zachowania wyjątkowej ostrożności. Żuraw podnosił elementy maszyny z samochodów ciężarowych zaparkowanych na drodze dojazdowej. Następnie obracał wysięgnik z ładunkiem o 180 stopni i odstawiał elementy maszyny na platformę do transportu maszyn lub podstawę do ciężkich ładunków, znajdujące się przed halą zakładową. Na nich monterzy firmy SCHOLPP transportowali elementy maszyny na miejsce ustawienia w hali, gdzie były podnoszone przy użyciu hydraulicznego masztu podnośnikowego TG 180 i pozycjonowane z dokładnością do milimetra. Następnie maszyna została zamontowana i uruchomiona przez pracowników producenta.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Heidelberger Druckmaschinen AG

Przemysł:

Przemysł drukarski

Rodzaj projektu:

Projekty związane z montażem nowych urządzeń

Przegląd:

Wyładunek, wprowadzenie i pozycjonowanie offsetowej maszyny arkuszowej z samonakładakiem, pięcioma zespołami drukującymi, zespołem lakierującym i odbieraczem arkuszy (długość 26,5 m, masa całkowita blisko 168 ton)

Zastosowana technika:

Żuraw samochodowy (160 t), platforma do transportu maszyn (40 t), samojezdna podstawa do ciężkich ładunków (40 t), hydrauliczny maszt podnośnikowy TG 180 (4 kolumny), wózek widłowy, blachy do przejazdu

Cechy szczególne:

Wprowadzenie przez wąski, spadzisty wjazd

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.