Montaż nowej instalacji do recyklingu

Największy zakład przetwórstwa aluminium powstaje w Saksonii-Anhalt

Sukcesem zakończył się gigantyczny projekt realizowany przez grupę SCHOLPP. Firma Novelis, będąca światowym liderem w produkcji wyrobów walcowanych z aluminium i przetwórstwa aluminium, zainwestowała w Saksonii-Anhalt około 200 mln euro. W ciągu trwającej półtora roku budowy w Seeland powstał największy tego rodzaju zakład recyklingu aluminium w Europie. Doświadczenie, know how i specjalistyczne wyposażenie, ale przede wszystkim koncepcje umożliwiające techniczną realizację zadania, zdecydowały o zaangażowaniu do montażu firmy SCHOLPP.

Zadanie polegało na kompletnym montażu mechanicznym i elektrycznym nowej instalacji do recyklingu zgodnie z zaleceniami jej producenta, łącznie z całościową logistyką montażową i wsparciem podczas uruchomienia. Montowane były trzy linie do rozdrabniania z rozdrabniaczem wstępnym, różnymi urządzeniami sortującymi i przenośnikami taśmowymi, dwie linie odlewnicze i instalacja pieca do wytapiania z samojezdnymi wózkami automatycznymi wraz ze współpracującymi stacjami dokowania i ładowania. Profesjonaliści z firmy SCHOLPP transportowali elementy instalacji o masie jednostkowej sięgającej 74 ton, w montaż zaangażowanych było 70 pracowników, trzy kontenery z narzędziami i dwa kontenery ze sprzętem elektrycznym.

Najważniejsze wyzwanie wynikało z tego, iż dla bezpieczeństwa projektu konieczne było wcześniejsze kompleksowe opisanie i przedstawienie sposobu podnoszenia ciężkich ładunków w oparciu o „analizy ryzyka”. Częściowo przeprowadzono nawet próby montażowe „na sucho”, które były dokumentowane za pomocą kamery. Ponadto, aby zapewnić nieprzerwanie sprawną realizację projektu, przez cały czas trwania montażu na miejscu pracował zespół kierujący projektem i budową, złożony z kierownika projektu, kierownika prac logistycznych, szefa montażu mechanicznego, szefa montażu elektrycznego i czterech mistrzów montażowych.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Novelis Sheet Ingot GmbH

Przemysł:

Branża obróbki plastycznej

Rodzaj projektu:

Projekty związane z montażem nowych urządzeń

Przegląd:

Pierwotna instalacja wszystkich elementów i maszyn linii do recyklingu z koordynacją montażu i nadzorem uruchomienia

Zastosowana technika:

żuraw samochodowy 20-250 t, maszt podnośnikowy, przyczepa wieloosiowa o dużej nośności, wózki widłowe 3-8 t, 3 kontenery z narzędziami

Cechy szczególne:

Wprowadzenie dużych elementów podczas trwających robót w stanie surowym; konieczność definiowania od nowa specjalnych koncepcji transportu ciężkich elementów instalacji; montaż części instalacji na etapie uruchomienia; podnoszenie ciężkich ładunków wymagało wcześniejszego przećwiczenia; ułożenie ok. 6 km przewodów hydraulicznych do ciśnienia roboczego sięgającego 340 bar, ułożenie 1 km przewodów sprężonego powietrza i 30 km przewodów elektrycznych

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.