Montaż serwoprasy

Nowa serwoprasa marki Helmerding dla producenta z Rudaw

Spółka Synteks Umformtechnik GmbH z siedzibą w Zwönitz przetwarza wszelkiego rodzaju metale na elementy tłoczone, dziurkowane i ciągnione, które następnie jako pojedyncze części lub podzespoły znajdują zastosowanie głównie w przemyśle motoryzacyjnym. W związku ze swoją działalnością firma potrzebowała nowej serwoprasy marki Helmerding.

Helmerding to lider technologiczny w dziedzinie pras, który zaopatruje w odpowiednie maszyny i urządzenia całą branżę przetwórstwa metali. Serwoprasy tego producenta umożliwiają – przede wszystkim w przypadku złożonych elementów – bardziej ekonomiczną i elastyczniejszą produkcję. Zastosowanie serwomotorów pozwala na regulację prędkości obrotowej napędu prasy, dzięki czemu można dowolnie dostosować przesuwanie suwaka prasy, co pozostawia optymalny czas na proces obróbki plastycznej. Zespół montażowy oddziału firmy SCHOLPP w Chemnitz podjął się dostarczenia serwoprasy Helmerding do zakładu firmy Synteks Umformtechnik GmbH w Zwönitz.

Hala była nam już dobrze znana, ponieważ przed około 15 laty przeprowadzaliśmy w to miejsce całe przedsiębiorstwo. Pierwszy dzień realizacji projektu był przeznaczony na ustawienie masztu podnośnikowego. Następnie zajęliśmy się rozładunkiem trzech ciężkich jednostek, z których najcięższa ważyła 100 ton, oraz transportem poprzecznym i posadowieniem stołu prasy. Później przeprowadziliśmy regulację i poziomowanie stołu oraz rozładunek, transport i ustawienie kolumn bocznych, a w dalszej kolejności montaż suwaka prasy i głowicy. Po ponownym zdemontowaniu masztu podnośnikowego i załadowaniu na ciężarówkę SCHOLPP w ciągu tygodnia udało się pomyślnie uruchomić nową prasę.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Synteks Umformtechnik GmbH

Przemysł:

Branża obróbki plastycznej

Rodzaj projektu:

Projekty regionalne

Przegląd:

Montaż ogólny serwoprasy marki Helmerding

Zastosowana technika:

Maszt podnośnikowy TG 320/4, przyczepa wieloosiowa o nośności 140 t, 2 żurawie samochodowe 160 t

Cechy szczególne:

Ze względu na bardzo ograniczone warunki przestrzenne konieczne było użycie haka obrotowego 100 t, aby na początku móc obrócić wszystkie elementy.

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.