Przeprowadzka 100 dużych maszyn

Firma Aesculap AG zajmuje się produkcją w branży chirurgicznej, wyrobów medycznych i techniki medycznej. Od lipca do października ubiegłego roku w przedsiębiorstwie z Tuttlingen trwała przeprowadzka produkcji silników i kontenerów. Konieczne było przeniesienie do nowej hali produkcyjnej około 100 dużych maszyn, z których każda ważyła ponad trzy tony, a wszystko to podczas trwającej pracy zakładu. Firma SCHOLPP podjęła się tego zlecenia – oraz kilku dodatkowych zadań specjalnych.

Po demontażu maszyn oraz ich przetransportowaniu do nowej hali przeprowadzono czyszczenie poszczególnych elementów. Dzięki kompetencjom SCHOLPP w zakresie czyszczenia technicznego udało się zapewnić, oczyszczenie z oleju i pyłu maszyn wnoszonych do nowego budynku.

Podczas ponownego montażu szczególną wagę przywiązywano do ustawienia i walidacji. Procedura walidacji jest definiowana przez FDA, amerykański urząd do spraw bezpieczeństwa żywności i leków, jako „procedura służąca do potwierdzenia, przy zastosowaniu specjalistycznych metod badań laboratoryjnych, że parametry metody analitycznej są odpowiednie do wymaganego celu zastosowania”.

Wszystkie maszyny zostały więc poddane testowi kołowemu przy zastosowaniu narzędzia testowego. Po ponownym montażu maszyna musiała ponownie wykazywać odpowiednie wartości, aby zagwarantowany był jej stan przed przeprowadzką i po niej. Na zakończenie instalacji przeprowadzona została weryfikacja przy udziale operatorów maszyn oraz działu zarządzania jakością.

Ponadto podczas realizacji tego projektu firma SCHOLPP mogła wykazać się specjalistyczną wiedzą w zakresie kompleksowych usług związanych z prasami. Konieczne było bowiem także przeniesienie dwóch pras, z czego jednej wraz z jednostką obsługi. Została ona wyniesiona przez dach, ponieważ bezpośrednio przed prasą znajdowała się automatyczna myjnia, która kontynuowała produkcję podczas demontażu.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Aesculap

Przemysł:

Medycyna i farmacja

Rodzaj projektu:

Projekty związane z przenoszeniem urządzeń w kraju

Przegląd:

Przeniesienie produkcji silników i kontenerów do nowej hali produkcyjnej wraz z czyszczeniem i walidacją, łącznie ok. 100 dużych maszyn

Zastosowana technika:

Maszt podnośnikowy TG 360, 15-tonowa platforma ładunkowa, wózki montażowe, kontenery narzędziowe

Cechy szczególne:

Przenoszenie podczas trwającej eksploatacji

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.