Przeprowadzka do nowej siedziby firmy

Relokacja przedsiębiorstwa z 15 maszynami produkcyjnymi i kompletnym wyposażeniem biurowym

Firma Adient zatrudnia 75 000 pracowników, posiada 230 zakładów w 33 krajach i jest czołowym dostawcą foteli samochodowych na świecie. Każdego roku fotele wyprodukowane przez firmę Adient są montowane w ponad 25 mln samochodów. Grupa firm pod nazwą Adient należy do amerykańskiego koncernu Johnson Controls. Zlecenie w Bremie obejmowało relokację całej hali zakładowej z 15 maszynami produkcyjnymi oraz kompletnego wyposażenia biurowego do nowego zakładu firmy Adient. Firma SCHOLPP poradziła sobie z tym zadaniem w ciągu zaledwie dziesięciu dni.

Na początku to zawsze brzmi łatwo – po prostu fabryka przenosi się. Ale zanim pojazdy ciężarowe mogły wyruszyć, konieczne było mnóstwo przygotowań. Spółka Adient zleciła firmie SCHOLPP zaplanowanie całego przedsięwzięcia i podzielenie go na precyzyjnie zdefiniowane czasowo etapy. Usługa zrealizowana przez firmę SCHOLPP obejmowała następujące moduły: demontaż, załadunek, transport, ponowny montaż, pozycjonowanie i zamocowanie.

Wszystko dopasowane jak ulał

Na realizację zadania przeznaczono w sumie tylko dziesięć dni. Dotrzymanie terminu i sprawne ponowne uruchomienie w nowym miejscu produkcji były podstawowym wymogiem klienta, firmy Adient. Rozpoczęcie produkcji zostało wyznaczone na określony dzień, którego nie można było przesunąć. Był to kluczowy warunek, który nie pozostawiał dużego marginesu. Oprócz dobrze dobranego sprzętu technicznego zasadnicze znaczenie dla realizacji tego zadania miały przede wszystkim atuty firmy SCHOLPP: dobra koordynacja, rutyna pracy i profesjonalna komunikacja.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Adient Interiors Ltd. & Co. KG

Przemysł:

Przemysł motoryzacyjny

Rodzaj projektu:

Projekty regionalne

Przegląd:

Relokacja przedsiębiorstwa z 15 maszynami produkcyjnymi i kompletnym wyposażeniem biurowym

Zastosowana technika:

Wózek widłowy, platforma do transportu maszyn, rolki do transportu ciężkich ładunków, samochód ciężarowy, wyposażenie montażowe

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.