Relokacja produkcji z maszynami TRUMPF
CSM (Complete Service Management) – od demontażu po ponowne uruchomienie
Klienci chcący przetransportować używane przez nich maszyny TRUMPF mogą skorzystać z wieloletniej partnerskiej współpracy, na bazie której firma SCHOLPP oferuje usługę CSM – Complete Service Management. Spółka Wiesheu GmbH, wiodący w Niemczech producent pieców sklepowych, skorzystał z oferowanej przez firmę SCHOLPP usługi CSM podczas relokacji hali produkcyjnej pełnej maszyn TRUMPF.
CSM – Complete Service Management podczas relokacji produkcji
Oferowana przez firmę SCHOLPP usługa CSM – Complete Service Management to wyrafinowany standard specyficznej współpracy między klientem, producentem maszyn i firmą SCHOLPP. Zespoły monterskie firmy SCHOLPP, przeszkolone specjalnie pod kątem maszyn danego producenta, składają się z mechaników, mechatroników i elektryków, którzy często uczestniczą bezpośrednio w projektach związanych z montażem nowych maszyn. Z tego doświadczenia i dobrych relacji łączących firmę SCHOLPP z producentem maszyn korzystają następnie klienci końcowi. Wszystkie procedury są dobrze znane partnerom, których łączą bezpośrednie relacje: od wspólnych oględzin na początku po bezpośredni kontakt z działem obsługi klienta w czasie relokacji.
Wykaz transportu i montażu na rzecz produkującej piece sklepowe spółki Wiesheu z Badenii-Wirtembergii obejmował pięć maszyn marki TRUMPF: dwa automatyczne stanowiska gięcia typu TruBend Cell 5170 (S) z robotem Bendmaster 60, prasę krawędziową TruBend 5130, prasę krawędziową 5050 i automatyczną wycinarkę laserową 2D TruLaser 3030 (L20) z systemem Liftmaster.
Relokacja produkcji – od demontażu po ponowne uruchomienie
Firma SCHOLPP zapewniła kompletną relokację produkcji, obejmującą planowanie, demontaż, transport, ponowny montaż i pomoc podczas ponownego uruchomienia. Z miejsca demontażu w Affalterbach, leżącego na północ od Stuttgartu, do oddalonego o 12 km miejsca ponownego montażu w Großbottwar transport odbywał się siedmioma naczepami siodłowymi z plandekami i jednym poszerzanym pojazdem specjalnym typu Megatrailer. Przed przeniesieniem produkcji firma SCHOLPP uzgodniła szczegóły z firmą TRUMPF, która wyprodukowała maszyny, oraz z klientem – firmą Wiesheu: w chwili rozpoczęcia montażu na miejscu był już sprzęt niezbędny do ustawienia, części zamienne i zabezpieczenia transportowe.
Wspólnie opracowano szczegółowy harmonogram. W planie uwzględniono wizję lokalną i oględziny na terenie firmy Wiesheu, aby stosownie do planów produkcyjnych i możliwych okien czasowych na uruchomienie zapewnić szybkie przywrócenie gotowości produkcyjnej. W sytuacji ograniczonych warunków przestrzennych panujących przy halach zakładowych, kluczowe znaczenie dla sprawnego załadunku i rozładunku miało zaplanowanie miejsc ustawienia dwóch żurawi samochodowych o udźwigu 80 t.
Aby wszystkiemu podołać, niezbędna jest dobra organizacja
Produkcja w firmie Wiesheu jest zorganizowana redundantnie, tzn. najważniejsze maszyny (automatyczne stanowiska gięcia) są zdublowane na linii produkcyjnej. W związku z tym najpierw przetransportowano jedno stanowisko gięcia. Dopiero po jego ponownym uruchomieniu w nowym miejscu produkcji rozpoczęto przenoszenie pozostałych maszyn. Podczas finalnego pozycjonowania monterzy firmy SCHOLPP korzystali ze specjalnych przyrządów do pomiarów, w szczególności precyzyjnych środków pomiarowych marki Ritec. Pracownicy umieją oczywiście z nich korzystać i są przeszkoleni w montażu opartym na ich wykorzystaniu. Jest to gwarancją, że maszyna używana zostanie zamontowana w sposób tak samo profesjonalny, jak maszyna nowa. Do transportu poprzecznego wykorzystano dwa elektryczne 4-tonowe wózki widłowe oraz rolki do transportu ciężkich ładunków, przystosowane specjalnie do transportu pras krawędziowych.
Największym problemem czasowym w całej operacji przeniesienia produkcji okazała się wycinarka laserowa 2D. Była ona precyzyjnie zaplanowana w harmonogramie. Wyprowadzenie maszyny z zakładu w Affalterbach rozpoczęto wczesnym rankiem, aby jeszcze tego samego dnia móc rozpocząć ponowny montaż i uruchomienie w Großbottwar. Nagle okazało się, że konieczne jest przyśpieszenie ponownego montażu wycinarki laserowej 2D. W tym celu firma SCHOLPP musiała szybko zmobilizować dodatkowych pracowników.
Szybka relokacja produkcji dzięki podziałowi zadań
Demontaż stanowisk gięcia został zrealizowany w całości przez zespół CSM firmy SCHOLPP. Podczas transportu poprzecznego kierownik projektu sięgnął po specjalistów z zespołu montaży regionalnych. Pozwoliło to na efektywne zorganizowanie wewnętrznego podziału zadań w ramach firmy SCHOLPP. Dodatkowa korzyść wynikała z faktu, że zespół CSM ma bogate doświadczenie we współpracy z technikami firmy TRUMPF. Za sprawą wieloletniego partnerstwa zasady współpracy podczas relokacji produkcji i montażu maszyn są jasno zdefiniowane i sprawdzone w praktyce.
Wiesheu GmbH
Przemysł:Branża obróbki plastycznej
Rodzaj projektu:Projekty regionalne
Przegląd:Relokacja produkcji polegająca na transporcie pięciu maszyn firmy TRUMPF z Affalterbach do Großbottwar na terenie Badenii-Wirtembergii (CSM – Complete Service Management)
Zastosowana technika:2 elektryczne wózki widłowe 4 t, 2 żurawie samochodowe 80 t, rolki do transportu ciężkich ładunków, przystosowane do transportu pras krawędziowych, skrzynia narzędziowa ze specjalnymi narzędziami, poszerzany pojazd specjalny typu Megatrailer, standardowe naczepy siodłowe z plandekami, przyrządy specjalne do pomiarów (środki pomiarowe marki Ritec), wyposażenie montażowe
Cechy szczególne:CSM - Complete Service Management
Osoba kontaktowa:Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.