Transfer zakładu z demontażem i ponownym montażem

Przeprowadzka zakładu produkującego płyty gipsowo-kartonowe 1400 kilometrów w głąb Europy

Transfer pojedynczych maszyn należy do rutynowych zadań wykonywanych przez firmę SCHOLPP. Ale przemieszczenie całego zakładu to już coś wyjątkowego również dla nas. W szczególności, gdy do pokonania jest 1400 km przez Europę z brandenburskiego Lübbenau do Turceni w Rumuni, to nie lada wyzwanie logistyczne, którego podjęliśmy się i zrealizowaliśmy na zlecenie i pod nadzorem spółki Grenzebach BSH GmbH z siedzibą w Bad Hersfeld. W ramach projektu, którym kierował oddział firmy SCHOLPP z Erfurtu, przewieziono z Lübbenau do Rumunii wszystkie elementy maszyn i instalacji zamkniętego zakładu produkującego płyty gipsowo-kartonowe.

Wśród nich znajdowało się wiele dużych i ciężkich elementów, jak stacja recyklingu, osuszacz i kocioł parowy. Największym i najcięższym elementem był kalcynator o długości 22 metrów i masie 100 ton. W realizację zadania był zaangażowany liczny sprzęt specjalistyczny firmy SCHOLPP, między innymi maszt podnośnikowy TG 360, żuraw samochodowy 130 t i wózek widłowy 16 t. Przed transferem zakładu firma SCHOLPP przeprowadziła demontaż całej fabryki. 167 samochodów ciężarowych przetransportowało poszczególne elementy drogą lądową, natomiast jeden ciężki ładunek i trzy duże elementy przewieziono barką na rzece. Po wprowadzeniu elementów instalacji do nowego budynku rozpoczął się ponowny montaż. W jego trakcie stare elementy instalacji były łączone z jej nowymi elementami.

Firma Grenzebach zmodernizowała odnowiony sterownik Allen Bradley na Siemens S7. W zakres robót zleconych firmie SCHOLPP wchodziło kompletne okablowanie. Aby dotrzymać ustalonych i sankcjonowanych karami umownymi terminów odbioru, konieczny był nieustanny nadzór nad realizacją projektu. W obliczu lokalnych ograniczeń w miejscu ponownego montażu, wynikających z konieczności uzyskania pozwoleń i bariery językowej, projekt okazał się bardzo trudnym wyzwaniem.

Precyzyjne kierowanie projektem, elastyczny i szybki sposób myślenia kierownictwa montażu na miejscu budowy oraz dobranie odpowiednich ludzi i sprzętu technicznego pozwoliło doprowadzić projekt do pomyślnego zakończenia w zaplanowanym terminie.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Grenzebach BSH GmbH

Przemysł:

Budowa maszyn

Rodzaj projektu:

Projekty związane z przenoszeniem urządzeń za granicę

Przegląd:

Transfer zakładu produkującego płyty gipsowo-kartonowe z niemieckiego Lübbenau do Turceni w Rumunii, łącznie z demontażem i ponownym montażem

Zastosowana technika:

Maszt podnośnikowy TG 360, żuraw samochodowy 130 t, wózek widłowy 16 t i 8 t, żuraw montażowy Manghi i Locatelli

Cechy szczególne:

Wiele dużych i ciężkich elementów instalacji (kalcynator o długości 22 m i masie 100 t), sankcjonowane karami umownymi terminy odbiorów, modernizacja instalacji elektrycznej, bariery językowe, lokalne ograniczenia w uzyskaniu pozwoleń

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.