Transport maszyn podczas relokacji zakładu

Załadunek, wprowadzenie i pozycjonowanie centrów obróbczych CNC

Kwartet monterski realizuje transport maszyn – potrzebny jest jeden szef montażu i trzech profesjonalnych monterów, a także dobry plan i wyznaczony cel. Gdy taka brygada firmy SCHOLPP wraz z klientem dążą do wspólnego celu, wówczas przeprowadzka średniej wielkości zakładu musi się powieść w ciągu czterech tygodni.

Transport specjalistycznych maszyn z branży mechaniki precyzyjnej

Spółka Herbrig & Co. GmbH z miejscowości Altenberg w Saksonii jest średniej wielkości przedsiębiorstwem rodzinnym, zarządzanym przez właściciela i zatrudniającym 160 pracowników. Założona w 1956 r. firma wchodzi w skład branżowego klastra mechaniki precyzyjnej z terenu Wschodnich Rudaw.

Spektrum produktów oferowanych przez firmę Herbrig & Co. obejmuje średnio i wysoce skomplikowane części toczone (o średnicy od 0,5 do 42 mm), produkowane na ponad 130 automatach tokarskich. Firma Herbrig dostarcza każdego roku ok. 100 milionów toczonych części do krajów na całym świecie. Na terenie przedsiębiorstwa w Bärenstein powstała nowa hala zakładowa. Zespół monterów firmy SCHOLPP zajął się transportem łącznie 31 maszyn ze starej hali zakładowej oraz z wynajmowanych pomieszczeń. Kilka starych maszyn, które nie były już potrzebne, zostało w ramach zlecenia wyprowadzonych na zewnątrz i załadowanych dla kupca z Francji.

Rozładunek, wprowadzenie i pozycjonowanie

Wykaz elementów transportowanych w ramach tego zlecenia był długi i różnorodny. Wśród nich było 14 obrabiarek z cyklem obwodowym pracujących w takcie przymusowym typu Pfiffner Hydromat HW 25 (wymiary: blisko 2 x 2 x 1,60 m, ciężar: trzy tony) oraz jedna typu Hydromat HW 32 (wymiary: blisko 3 x 3 x 1,60 m, ciężar: pięć ton). Oprócz posiadanych już wcześniej maszyn zakupiono również dwie nowe maszyny Pfiffner Hydromat HW 25.

Transport obejmował także tokarki CNC, wyprodukowane przez firmy Traub i Index; masa największej maszyny wynosiła pięć ton. Listę zamykały trzy maszyny wyprodukowane przez firmę Miyano. Jedna z maszyn typu Miyano ABX o masie blisko dziesięciu ton była najcięższym z transportowanych urządzeń.

Różne zasady dotyczące transportu

Ze względu na różnego typu maszyny konieczne było przestrzeganie całego szeregu różnorodnych zasad dotyczących transportu, określonych przez producentów maszyn. Dzięki doświadczeniu monterów firmy SCHOLPP jest to rutyna ich codziennej pracy. W ciągu niespełna czterech tygodni zespół pracowników firmy SCHOLPP, złożony z szefa montażu i trzech profesjonalnych monterów, zrealizował kompletny transport maszyn na rzecz spółki Herbrig.

Opracowany harmonogram był dość wymagający jak na zlecenie obejmujące załadunek, transport, rozładunek i wprowadzenie oraz uwzględniając niewielki skład osobowy zespołu monterskiego. Mimo tego w dniu X wszystkie maszyny stały zgodnie z życzeniem w nowym miejscu i czekały na uruchomienie przez klienta. Było to możliwe głównie dzięki przygotowaniu szczegółowego planu i dokładnym uzgodnieniom między wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Herbrig & Co. GmbH Präzisionsmechanik

Przemysł:

Branża obróbki plastycznej , Budowa maszyn

Rodzaj projektu:

Projekty regionalne

Przegląd:

Transport 31 centrów obróbczych CNC

Zastosowana technika:

Wózek widłowy (16 t), elektryczny wózek widłowy (8 t), kontener z wyposażeniem montażowym

Cechy szczególne:

Napięty harmonogram, mały zespół monterski

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.