Transport maszyny do Polski

Wprowadzenie i pozycjonowanie prostownicy

W przemysłowej Dąbrowie Górniczej koło Katowic międzynarodowy koncern thyssenkrupp prowadzi centrum magazynowo-serwisowe stali. Spółka thyssenkrupp Materials Poland S.A. zleciła firmie SCHOLPP transport maszyny. Zadanie obejmowało wprowadzenie i pozycjonowanie nowej prostownicy na terenie hali produkcyjnej.

Transport maszyny w największym centrum stali w Europie Wschodniej

Zakład w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum logistyczno-serwisowym stali koncernu thyssenkrupp w Europie Wschodniej i zajmuje w halach łączną powierzchnię 75 000 metrów kwadratowych. Stąd płaskie wyroby ze stali są wysyłane do klientów w Polsce, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Do klientów należą producenci samochodów, poddostawcy branży motoryzacyjnej, prasownie oraz producenci i dostawcy z branży AGD.

Realizowany w tym przypadku transport maszyny na zlecenie firmy thyssenkrupp dotyczył prostownicy o masie całkowitej 55 ton i wymiarach 6 x 3 x 3,5 m. Producentem maszyny była spółka KOHLER Maschinenbau GmbH, która od ponad 50 lat projektuje i produkuje urządzenia do prostowania dla sektora zajmującego się obróbką blachy.

Transport maszyny przy użyciu platformy do przewozu ciężkich ładunków i masztu podnośnikowego

Firma KOHLER Maschinenbau dostarczyła nową maszynę do Dąbrowy Górniczej, a firma SCHOLPP przejęła maszynę na wysokości bramy hali. W przypadku tego wewnątrzzakładowego transportu odpowiedzialność firmy SCHOLPP obejmowała wprowadzenie maszyny do hali zakładowej, transport wewnątrz hali oraz ustawianie i pozycjonowanie w przewidzianym miejscu docelowym.

Prostownica wjechała do hali na samochodzie ciężarowym, tam została podniesiona i wyładowana przy użyciu masztu podnośnikowego TG 320. Po wyjechaniu samochodu ciężarowego umieszczono prostownicę na platformie do transportu maszyn (MTW 60 ton). 10-tonowy wózek widłowy manewrował platformą podczas transportowania maszyny wewnątrz hali zakładowej.

W tym czasie monterzy firmy SCHOLPP zdemontowali maszt podnośnikowy TG 320 przy bramie hali i ustawili w miejscu docelowego montażu maszyny. Tutaj było już zdecydowanie mniej miejsca. Dlatego ustawienie prostownicy było o wiele bardziej skomplikowane niż jej rozładunek z samochodu ciężarowego. Ostatnim etapem było finalne pozycjonowanie przy użyciu masztu podnośnikowego TG 320. Montaż i instalację prostownicy przeprowadzili pracownicy producenta.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

thyssenkrupp Materials Poland S.A.

Przemysł:

Budowa maszyn , Branża obróbki plastycznej

Rodzaj projektu:

Projekty regionalne

Przegląd:

Wewnątrzzakładowy transport maszyny, wprowadzenie, transport poprzeczny i pozycjonowanie prostownicy o masie 55 t (6 x 3 x 3,5 m)

Zastosowana technika:

Maszt podnośnikowy TG 320, 10-tonowy wózek widłowy, 60-tonowa platforma do transportu maszyn, kontener narzędziowy

Cechy szczególne:

Ograniczone warunki przestrzenne podczas finalnego pozycjonowania

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.