Wprowadzenie automatu płatniczego

Skomplikowany montaż wymagający precyzyjnego manewrowania

Okno niczym ucho igielne – spółka bks Rabe GmbH z siedzibą w Chemnitz oferuje, dostarcza i serwisuje automaty oraz systemy płatnicze, których producentami są jej przedsiębiorstwa partnerskie. Co pewien czas zdarza się, że dostarczenie i wprowadzenie takich automatów „normalną” drogą transportu na ich miejsce przeznaczenia (urzędy / zakłady miejskie / biblioteki) okazuje się niemożliwe. Właśnie takie skomplikowane zlecenia transportu i montażu są od wielu lat przedmiotem ścisłej współpracy z firmą SCHOLPP. Tym razem zlecenie polegało na wprowadzeniu automatu płatniczego do wydziału komunikacji na terenie Turyngii. Tylko jedno okno budynku wchodziło w grę jako otwór możliwy do wprowadzenia i montażu automatu.

W tym przypadku pierwszym zadaniem dla monterów firmy SCHOLPP było odebranie automatu płatniczego typu MaxiPay ze spółki bks Rabe w Chemnitz i transport samochodem ciężarowym do Mühlhausen. Na pierwszy rzut oka wprowadzenie automatu ważącego blisko 1,5 i wysokiego na 1,9 m nie wydaje się być problemem. Jednak im bardziej skomplikowane warunki przestrzenne na miejscu, tym większe wyzwania przed naszymi monterami.

SCHOLPP ma wieloletnie doświadczenie we wprowadzaniu i wyprowadzaniu tego rodzaju automatów i systemów płatniczych w ciasnych budynkach administracyjnych, handlowych i bankach. Nasi monterzy nieustannie mają do czynienia ze skomplikowanymi sytuacjami. Ze względu na ograniczoną wielkość otworów w budynkach lub przestrzeń wewnątrz budynku poszukiwane są specjalne rozwiązania umożliwiające wprowadzenie urządzenia i montaż w budynku, np. żurawie z długim wysięgnikiem lub portale aluminiowe o dużym udźwigu.

Wprowadzenie automatu płatniczego było możliwe jedynie przez okno przy użyciu wózka widłowego. Wejście do budynku i klatka schodowa okazały się w tym celu zbyt wąskie. Automat należało najpierw obrócić do pozycji leżącej, aby umożliwić jego wprowadzenie przez okno. Dopiero w pomieszczeniu kasowym można było ponownie ustawić automat w pozycji pionowej. Do tego celu monterzy firmy SCHOLPP użyli małego portalu aluminiowego, który charakteryzował się dużym udźwigiem. Do transportu poprzecznego wewnątrz budynku wykorzystano również wózek montażowy z przyczepą.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

bks Rabe GmbH

Przemysł:

Budowa maszyn

Rodzaj projektu:

Projekty regionalne

Przegląd:

Wprowadzenie automatu płatniczego (o masie blisko 1,5 t i wymiarach: 1,9 x 0,9 x 0,9 m) do budynku urzędu

Zastosowana technika:

Wózek widłowy (6 t), portal aluminiowy, żuraw załadunkowo-wyładowczy, wyposażenie montażowe

Cechy szczególne:

Wprowadzenie przez wąski otwór w budynku (okno)

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.