Wprowadzenie i montaż komór próżniowych

Wyładunek, wprowadzenie i transport poprzeczny komór próżniowych o masie 15 ton

Producent szkła z północnej Saksonii, spółka Flachglas Torgau GmbH z Torgau, wzbogacił swój wydział produkcji o dwie komory próżniowe. Są one ważnym elementem produkcji specjalnego rodzaju szkła do pojazdów, kolektorów słonecznych i innych zastosowań. Przedsiębiorstwo z Torgau należy do francuskiego koncernu Saint-Gobain – światowego lidera w zakresie innowacyjnych substancji, materiałów budowlanych i opakowań. Firma SCHOLPP miała wywiązać się ze zlecenia w ramach typowego montażu jednodniowego.

Na liniach do nakładania powłok używa się komór próżniowych do wytwarzania termoizolacyjnych, przeciwsłonecznych powłok ochronnych oraz do nanoszenia powłok na produkty wstępne, mające zastosowanie w systemach solarnych. Dzięki nowoczesnej technologii można teraz nanosić powłoki na olbrzymie tafle szkła o długości sięgającej nawet 18 m. Zadanie monterów firmy SCHOLPP polegało na rozładunku i wprowadzeniu dwóch komór, z których każda ważyła ponad 15 ton. Mimo dużej masy zalecenie było od początku zaplanowane jako montaż jednodniowy.

Specjalne rolki do transportu ciężkich ładunków

Firma SCHOLPP sprowadziła na miejsce montażu następujący sprzęt techniczny: żuraw samochodowy, wózek montażowy, wózek widłowy i rolki do transportu ciężkich ładunków. Rolki do transportu ciężkich ładunków, które zostały dobrane specjalnie pod kątem tego zlecenia, łączyły w sobie dwie kluczowe właściwości techniczne: bardzo dużą nośność i wyjątkowo niską wysokość ładunkową. Dzięki temu w ciągu jednego dnia udało się bez problemu wprowadzić komory pod niskimi przejazdami na terenie zakładu.

Powrót do listy

Podsumowanie
Klient:

Flachglas Torgau GmbH

Przemysł:

Budowa maszyn

Rodzaj projektu:

Projekty regionalne

Przegląd:

Wprowadzenie i montaż komór próżniowych

Zastosowana technika:

Żuraw samochodowy, wózek montażowy, wózek widłowy, rolki do transportu ciężkich ładunków

Osoba kontaktowa:

Czy masz konkretne pytanie na temat tego projektu? Następnie skontaktuj się z nami tutaj.